Pasowanie na czytelnika

W październiku uczniowie klas Ia, Ib, Ic, Id naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Celem uroczystości jest zainteresowanie uczniów czytaniem i kształtowanie nawyku stałego kontaktu z książką. W trakcie swoich pierwszych odwiedzin młodzi czytelnicy zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece, regulaminem udostępniania zbiorów, księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych. Uczniowie poznali też prośby książki, które mówią o tym, jak należy się z nią obchodzić, aby jej nie zniszczyć, żeby mogła jak najdłużej nam służyć. Następnie przyszedł czas na złożenie przyrzeczenia i pasowania na czytelnika. Uczniowie obiecali, że będą szanować książki, korzystać z zawartych w nich rad oraz mądrości. Największą radość sprawiło im samodzielne wybieranie i wypożyczanie do domu pierwszej książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę do książki.