• Odwiedziny: 3119781

Mikołajki klas VI

1 grudnia 2017 r. klasy: VIa i VIb z opiekunami: p. B. Bieniek, p. B. Szmidt i p. A. Bartnicką-Maguzą wyjechały na zajęcia edukacyjne do Muzeum Sportu i Turystyki oraz z okazji Mikołajek odwiedziły duński sklep Flying Tiger Copenhagen.

Naszym głównym celem była lekcja „Szlakiem Wisły”, która stała się  okazją do poznania technik orientacji w terenie oraz przypomnienia sobie geografii Polski. Dowiedzieliśmy się jak działa kompas, przypomnieliśmy sobie kierunki geograficzne, oraz zgłębiliśmy wiedzę, dlaczego rzeka Wisła jest nazywana „Królową polskich rzek”. Nauczyliśmy się wyznaczać na mapie współrzędne miast. W trakcie zajęć  korzystaliśmy z przygotowanych kart pracy oraz prezentacji w PowerPoint. Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy muzeum, gdzie przypomnieliśmy sobie historię starożytnych igrzysk olimpijskich. Mieliśmy również okazję zobaczyć współczesne osiągnięcia naszych olimpijczyków.

Po 2,5-godzinnym pobycie w ośrodku olimpijskim udaliśmy się do sklepu Tiger, gdzie zakupiliśmy prezenty dla siebie i naszych najbliższych z racji zbliżających się Mikołajek.

Uczniowie  klasy VIa i VIb