Mikołajkowe zagadki czwartoklasistów

W mikołajkowy dzień uczniowie klas IVa i IVc musieli zdać egzamin z analitycznego myślenia, kojarzenia faktów, kreatywności, spostrzegawczości i zręczności. To wszystko było im potrzebne w Domu Zagadek, w którym zostali zamknięci w kilku pokojach.

Rozszyfrowanie hieroglifów pozwoliło młodym uczestnikom zabawy wydostać się z piramidy. Znajdując starożytny artefakt, pomogli wygrać wojnę naszym słowiańskim przodkom. Odbyli też niezwykłą podróż między różnymi epokami, szukając szalonego konstruktora wehikułu czasu.

Czwartoklasiści zmierzyli się nie tylko z logicznymi zagadkami, ale i wykazali się sprytem.

Potem wszystkich czekał spacer po świątecznie udekorowanej Starówce i seans w kinie, gdzie wspólnie z bohaterami filmu „Tarapaty” rozwiązywaliśmy kryminalną zagadkę i staliśmy się świadkami narodzin ich przyjaźni.

Wycieczkę oceniamy jako bardzo udaną, zwłaszcza że spotkaliśmy Mikołaja.

M. Jaremko, E. Borysiuk, A. Korczyńska, M. Grudzińska