Czas na świąteczne ozdoby.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W zwyczajach ludowych okres poprzedzający święta te wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym zajmowały się nawet całe rodziny.
Ozdoby wykonywane były z różnorodnych materiałów: kolorowej bibuły, papieru, słomy, szyszek, orzechów, ziaren zbóż itp. i świadczyły o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Sądzimy, że warto kontynuować tę piękną tradycję, pielęgnując dzieło naszych przodków.

W związku z tym zapraszamy całą społeczność szkolną (klasy I- VIII) do wykonania ozdoby świątecznej. Wykonane własnoręcznie ozdoby (bombki, kartki, stroiki, szopki, wianki itp. wraz z krótkim opisem wykonania oraz jakie materiały zostały użyte) zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły i być może staną się inspiracją dla innych uczniów i ich rodziców. Ozdoby wykonujemy do 15.12.2020, zdjęcia przesyłamy do p. Magdaleny Zabuskiej poprzez Microsoft Teams.