"POZNAJEMY ZAWODY RODZICÓW"

W ramach klasowego cyklu zajęć "POZNAJEMY ZAWODY RODZICÓW" uczniowie klasy 2b w miniony czwartek wzięli udział w warsztatach i pokazie chemicznym zorganizowanym przez Panią Katarzynę Wiąckiewicz, nauczyciela chemii. Pani Katarzyna razem z Panią Agnieszką Chojnacką przygotowały niesamowity i pełen emocji pokaz, który z ogromnym zainteresowaniem podziwiali młodsi uczniowie.

Dzieci miały okazję  poznać wyposażenie pracowni chemicznej oraz atrybuty chemika. Pod czujnym okiem swoich starszych kolegów uczniów  klasy 3TAG  mogły także przeprowadzić ciekawe doświadczenia i eksperymenty, m.in. chemiczny kameleon, sztuczna krew, chemiczny ogród. Ciekawym doświadczeniem dla małych chemików okazał się dżin  z butelki, a prawdziwą furorę zrobiły barwne płomienie. Podczas mieszania,  przelewania i dodawania substancji dzieci mogły zaobserwować magiczne efekty. Na ich oczach zmieniały się kolory, rosły różnokolorowe wykwity, przypominające rośliny. Wszystkie eksperymenty uczniowie wykonywali z wielką radością i ogromnym zaangażowaniem. Słów zachwytu nie było końca.

Trzeba przyznać,  iż był to niesamowity dzień, który dostarczył dzieciom nie tylko ogromnych wrażeń,  ale przede wszystkim wiedzy. To było idealne połączenie nauki i zabawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawych warsztatach!!!

Uczniowie klasy 2b z Wychowawcą