Ach te klocki…

Klocki to codzienna, wyczekiwana  rozrywka numer jeden w świetlicy dla dużej grupy dzieci. Zabawa klockami różnego typu wpływa pozytywnie na rozwój ich wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania. Dzięki tej zabawie dzieci rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawniają procesy poznawcze (pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość oraz umiejętność kontroli).

Nasi podopieczni wymyślają przeróżne różnokolorowe wariacje nt. budowli: dom, wieża, zwierzęta, bohaterowie kreskówek, a nawet zjawiska atmosferyczne… Ile głów, tyle pomysłów. Nie da się nie zauważyć, że zabawa klockami konstrukcyjnymi daje im radość             z  przyjemnie spędzonego wspólnie czasu. Dzieci jasno przedstawiają swoje pomysły, uczą się chodzić na ustępstwa oraz dzielą się, a przede wszystkim są zadowolone. Taka forma zabawy pochłania ich całkowicie.

Aleksandra Samociuk