„ Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

„ Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” – ta zwięzła myśl ks. Jana Twardowskiego, która mimo swej prostej formy posiada bardzo bogate przesłanie, stała się pretekstem do wprowadzenia w świetlicy szkolnej trudnego tematu przemijania.

Podczas zajęć przypomnieliśmy o Dniu Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym tradycyjnie obchodzonych w naszym kraju. Wspólnie ustaliliśmy, że wszystkie rzeczy nieistotne dla człowieka często są rozciągnięte w czasie, najważniejsze natomiast postępują bardzo szybko. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli dostrzec i docenić to co najważniejsze… odłóżmy telefony, komputery, rozejrzyjmy się wokół siebie…dajmy najbliższym to co najcenniejsze - nasz czas i uwagę….