• Odwiedziny: 3142036

"Wiosna, ach to Ty..."

W minionym tygodniu w naszej szkole zapanowało wiosenne szaleństwo. Codziennie mogliśmy pokazać swoją pomysłowość i kreatywność. Wszystko rozpoczęło się od poniedziałkowych kwiatów we włosach. Drugiego dnia dominował kolor zielony- kolor wiosny, nadziei, spokoju i harmonii. Dzień trzeci to dzień, gdzie koszulki i bluzy uczniów opanowały bajkowe i filmowe  postacie. W czwartek 21 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby oraz zwiększenie świadomości o ich chorobie. Wiosenny Tydzień zakończył Pokaz Szkolnych Talentów. Wszystkie te dni miały na celu przywitać oczekiwaną wiosnę.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami