W zdrowym ciele, zdrowy duch…

W okresie nastoletnim zdrowy styl życia jest jedną z najważniejszych rzeczy, gdyż nasz styl życia w tym momencie wpływa na to jak będziemy funkcjonować za parę lat. Oprócz tego odbija się to również na naszym obecnym samopoczuciu. Zdradzimy wam kilka sposobów na to jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Po pierwsze odpowiednia ilość snu. Młode osoby powinny wysypiać się do 9 godzin dziennie, aby ich organizm prawidłowo funkcjonował. Należy zatem zadbać o wcześniejszą porę snu. Ważna jest również zbilansowana dieta, by móc się prawidłowo rozwijać. Młody organizm szczególnie potrzebuje wszystkich witamin i innych składników odżywczych. Z tej racji wypada ograniczyć spożywanie, np. fast foodów i słodyczy, a wprowadzić więcej owoców i warzyw. Szczególnie istotna jest też aktywność fizyczna. Niesie ona za sobą wiele korzyści takich jak lepsze samopoczucie i możliwość znalezienia swojej pasji. Dzięki dbaniu o to teraz, w dorosłym życiu nasze zdrowie i kondycja będą w dużo lepszym stanie. Zamiast siedzieć zgarbionym przy komputerze lepiej wyjść na spacer czy poćwiczyć. Wpłynie to pozytywnie na nasz kręgosłup.  Tak samo jak o zdrowie fizyczne, należy dbać o to psychiczne, ponieważ jest ono fundamentem. Jeśli źle się czujemy nie będziemy w stanie o siebie zadbać i sprawnie funkcjonować. W tej kwestii należy zadbać o zmniejszenie poziomu stresu wywoływanego często przez szkołę i o relacje z rówieśnikami. Zawsze dobrze jest porozmawiać z kimś, kto nas zrozumie. Może to być właśnie przyjaciel lub przyjaciółka w naszym wieku.

M&N