Spotkanie z p. Dorotą Sumińską

Spotkanie z p. Dorotą Sumińską -  lekarzem weterynarii i psychologiem zwierzęcym. Napisała wiele książek i poradników z wiązanych z opieką nad zwierzętami. Często gości w audycjach radiowych i telewizyjnych, w których opowiada o zwierzętach, ich zwyczajach i naturze. Podkreśla, że w wielu aspektach my - ludzie - naprawdę niewiele różnimy się od naszych braci mniejszych.

Fragment wywiadu: Czy Pani też chciała być weterynarzem?

Nie od razu. Jako dziewczynka chciałam być księżniczką. Stąd był kłopot podczas zabaw szkolnych, bo mnie się marzyła piękna suknia, a mama szyła mi strój pomidorka. Zawsze był jakiś pomidorek, bałwanek. Mama była antyksiężniczkowa, antykoronkowa. Pamiętam Pierwszą Komunię Świętą. Jak ja marzyłam, żeby mieć długą suknię, loki. Ale nic z tych rzeczy. Nawet wianka nie miałam, tylko kwiatki przypięte do włosów i krótką sukienkę. Potem jednak poszłam na weterynarię. (……..)Chciałam być taka jak on( ojciec), więc uznałam, że weterynaria nas zbliży. Długo się nie widzieliśmy, ale jak już się spotkaliśmy, szybko nadrobiliśmy stracony czas. Byliśmy do siebie bardzo podobni, więc rozumieliśmy się świetnie.

Wywiad z Dorotą Sumińską „VIVA!”